СЈО изврши претреси во домовите на Божиновски и Канческа Милевска

15 декември, 2017 | 11:36 часот | 643 прикажувања |

Специјалното јавно обвинителство утрово изврши претреси во домовите на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, јавува ТВ 24.

Непознато е дали се вршат претреси за нова предистражна постапка и за што се работи.