Лекар од Клиниката за токсикологија прободен со нож

10 ноември, 2017 | 8:23 часот | 579 прикажувања |

Лекар од Клиниката за токсикологоја синоќа бил прободен со нож пред неговиот дом во скопската населба Чаир.

Лекарот добил две убодни рани, една во стомакот и една во пределот на половината, ноќва веднаш бил опериран и е надвор од живпотна опасност.

Заасега полицијата не дава информации за идентитетот на ранетиот лекар.

Нападот се случил пред влезот на домот на лекарот, кој тргнал на дежурство. Напаѓачот е во бегство и не се знае неговиот идентитет.

Повеќе детали за овој случај се очекуваат во текот на денот.