Притвор за спасувачот на Зијадин Села

11 декември, 2017 | 14:35 часот | 519 прикажувања |

Судија на претходна постапка му одреди 30 дена притвор на полицаецот Абдулфетах Алими, вработен во обезбедувањето на Собрание, кој го спаси Зијадин Села на 27. април.

Тој е обвинет за непостапување во службата како член на обезбедувањето на Собранието, а денеска сам се пријавил во Основниот суд Скопје 1, од каде е пренесен во затвор.

Неофицијално, од него биле земени клучевите за отворање на собраниските врати.