Села смета дека референдум за името е непотребен

5 август, 2018 | 19:27 часот | 797 прикажувања |

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села смета дека референдумот за промена на името е непотребен.

Во интервјуто за Алсат, Села зборувајќи за најавените уставните измени рече дека дека тие треба да бидат искористен за Албанците во највисокиот правен акт да станат рамноправни со Македонците.