Во сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар повредени шест лица

8 ноември, 2017 | 20:20 часот | 523 прикажувања |

Во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на патот Маврови Анови – Дебар повредени се шест лица, од кои четири деца.

Од МВР информираат дека сообраќајката се случила во 16 часот помеѓу едно патничко возило со тетовски регистарски ознаки и товарно возило.

Повредени се патниците од патничкото возило, односно возачот и неговата сопруга и четири малолетни деца кои што биле во автомобилот.