„Комити“ од трибините на полуфиналето на светско, од Лужники побараа правда за Саздо

12 јули, 2018 | 8:29 часот | 792 прикажувања |

Додека траеше полуфиналето на светското првенство, на фејсбук страната “Екипа Пиво” беше објавена фотографија со транспарент на кој пишува “Правда за Саздо”, а истата е направена за време на синоќешниот натпревар помеѓу Англија и Хрватска.

Саздо почина одкако една недела беше во кома, по бруталниот напад кон него.

На ваков начин навивачите на Вардар изразиле почит кон прерано починатиот Комита, и од стадионот во Лужники побараа правда за прерано починатиотНикола Саздовски.