Заев го информирал Мицкоски за решението со Грција

12 јуни, 2018 | 18:36 часот | 710 прикажувања |

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата, Зоран Заев за што премиерот го информираше за она што го постигнал како решение со Грција.

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека следува прес конференција на која ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.