ЛДП: ДПА и Бајрам се вирус и не ни требаат во Владата

2 јуни, 2018 | 12:01 часот | 1.156 прикажувања |

ДПА и Амди Бајрам се вирус кој го внесуваме во здравиот владин организам и затоа не гласавме за влез на ДПА во Владата, велат од ЛДП и поради тоа не гласаа Бардуљ Даути да биде министер без ресор за привлекување странски инвестиции,

Пратениците на ЛДП иако се дел од коалицијата предводена од СДСМ не гласаа за Даути. Од партијата велат дека се против Мендух Тачи и Амди Бајрам да бидат владини партнери.