Во Собранието денеска, седница за пратенички прашања

31 мај, 2018 | 8:14 часот | 755 прикажувања |

Денеска во Собранието пратениците ќе имаат можност да постават прашања на премиерот Зоран Заев и пратениците.

Собраниската седница за пратенички прашања се одржува секој последен четврток во месецот. Редоследот на поставување прашања е утврден и први на тој список се секогаш пратениците од опозицијата.