Апелација ги потврди притворите за Дамовски, Јовановски и Ѓошевски

7 декември, 2017 | 16:52 часот | 534 прикажувања |

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски.

Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница адвокатите на притворените бараа укинување на притворот и одредување послаба мерка или куќен притвор.

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски добија притвор за учество во настаните во Собранието на РМ на 27 април годинава.