Вардар го доби противникот за Ф4 турнирот во Келн

2 мај, 2018 | 12:45 часот | 327 прикажувања |

Извлечени двојките за Ф-4 во Келн, Вардар за противник го доби Монпеље, додека во другиот двомеч ќе играат ПСЖ и Нант.

На патот до завршниот турнир Вардар прво беше прв во својата групата, а во четвртфиналето го елиминираше европскиот великан Кил.

Финалниот турнир во Келн се игра викендот на 26 и 27 мај, Вардар таму ќе го брани трофејот освоен лани.