Ограбена филијалата на „Силк Роуд“ во Охрид

30 ноември, 2017 | 12:30 часот | 623 прикажувања |

Во филијалата на банката „Силк роуд“ во Охрид е пријавен грабеж. Грабежот е пријавен до охридската полиција претпладнево околу 11 часот, потврдија од СВР Охрид.

Полициските екипи се на местото на настанот. По увидот се очекуваат повеќе детали за грабежот.