ММДЧП спрема тужби против Заев, Димитров, Ципрас и Коѕијас

Македонското меѓународно движење за човекови права најави тужби против премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров, владата на Република Македонија, грчкиот премиер Алексис...

8 февруари, 2018 @ 9:54 часот

Со протест во Вашингтон започна движењето „Ние сме Македонија”

Вчера во Вашингтон започна движењето „Ние сме Македонија” организирано од повеќе македонски организации од дијаспората. Македонски граѓани од Вашингтон, Мериленд, Вирџинија и Њу Џерси, одржаа едночасовен...

15 јануари, 2018 @ 10:24 часот