Пријавил дека му исчезнала сопругата, а со себе ја зела и четиригодишната ќерка

Во текот на вчерашниот ден во 17:30 часот во Полициското одделение Галате, 29-годишниот М.М. од селото Врањеовце пријавил дека на 20-ти во месецов му исчезнала сопругата. Полицијата информира дека во периодот...

22 февруари, 2018 @ 11:17 часот

Се заканувал дека ќе ги убие социјалните службенички поради укината социјална помош

58-годишен скопјанец со иницијали Д.К. им се заканувал на службеничките во Центарот за социјални работи во Скопје, дека ќе им го одзеде животот. Причините за таквите закани биле во тоа што Центарот донел...

20 февруари, 2018 @ 12:46 часот

Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“, кое повеќепати било силувано

Тринаесетгодишна ромска девојка вчера морало да абортира бидејќи забременила по сексуалното малтретирање на кое била изложена како штитеничка на државната институција за згрижување деца „25 Мај“...

15 февруари, 2018 @ 16:29 часот

Жител на Скопје фалсификувал диплома за да се вработи

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.П.(44) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“. Како што соопшти МВР, во 2013...

13 февруари, 2018 @ 13:42 часот

Еден повреден во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

Едно лице е повредено во сообраќајката што се случи денеска на патот Градско-Прилеп и e пренесено во Општата болница во Прилеп. Сообраќајот се одвива по една лента, информира портпаролот на СВР Велес,...

10 февруари, 2018 @ 12:47 часот

Четворица повредени, од кои еден потешко во сообраќајка во Скопје

Четири лица, од кои еден потешко, се повредени во сообраќајката што вчера попладне се случи на раскрсницата меѓу булеварот „Словенија“ и Качанички пат. До сообраќајката дошло при судир меѓу „Ауди“,...

7 февруари, 2018 @ 10:32 часот